Univerzita 3. věku

Univerzita třetího věku na ZŠ  je součástí koncepce nazývané celoživotní vzdělávání, ale i posílením výchovy úcty ke stáří a seniorům. ZŠ Václava Havla  se rozhodla nabídnout několik vzdělávacích aktivit. Jejich cílem je poskytnout poděbradským seniorům v důchodovém věku možnost, aby se kvalifikovaně a na akademické půdě školy mohli seznamovat s poznatky v oblasti českého jazyka, vědy, historie, politiky, kultury, informatiky apod.

Zábavnou formou si senioři zopakují a procvičí učivo základní školy spolu se žáky, budou se učit spolupracovat, pomáhat si v týmu, pracovat s moderní didaktickou technikou. U3v na základní škole je i projektem, který si klade za cíl představit a rozvíjet školu jako komunitní centrum, kde se setkávají zástupci mladé generace – žáci 2.stupně a obyvatelé Poděbrad – senioři. Projekt rozvíjí  občanskou a sociální kompetenci žáků i seniorů.

Přihlásit se může  každý občan Poděbrad, který dosáhl důchodového věku. Jediné omezení je fyzická zdatnost – škola nemá výtah a výuka bude probíhat v různých poschodích. Univerzita je bezplatná. Na programu se budou podílet vyučující se svými žáky – časový rozsah 60 minut, vždy od 15,30 hodin.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...

Opakujte si