Projekt „Naši legionáři – známí i neznámí“

Blíží se 110. výročí vyhlášení první světové války, která začala 28. července 1914 a trvala dlouhé čtyři roky až do 11. listopadu 1918. S našimi osmými ročníky budeme postupně po celé čtyři roky přidávat medailonky známých i méně známých legionářů z Ruska, Francie a Itálie. Postupně budeme připomínat velká výročí, která se během světové války odehrávala na východní i západní frontě. Nezapomínáme ani na hrdiny, kteří se zúčastnili prvního českého odboje ještě v Rakousku – Uhersku. Také si připomeneme pomníky padlých hrdinů, které můžeme vidět v téměř každé malé vesničce i velkém městě v České republice. V rámci moderních dějin se snažíme pracovat nejnovějšímu metodami, práci s prameny, s pamětníky, s fotografiemi i s orální historií. Podporujeme v našich žácích hrdost na naše předky a vlast.

Pokud víte o nějakém pomníčku, nebo máte v rodině legionářské předky, neváhejte mě kontaktovat na e-mailu: vokalova@zsvaclavahavla.cz

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...

Opakujte si