Noc s Andersenem

Noc s Andersenem je celostátní projekt českých knihoven, do kterého mají možnost se zapojit i školy. Cílem je prohloubení zájmu o čtenářství u dětí. První Noc s Andersenem se konala v roce 2000 v Uherském Hradišti.

Každý ročník je věnován významným výročím osobností z literárního světa. A tak jsme se už mohli setkat s díly Hanse Christiana Andersena, Boženy Němcové, Harry Potterem, postavami ze Čtyřlístku, oblíbeným pejskem a kočičkou a dalšími.

Projektu se u nás ve škole účastní všechny třídy 1. stupně a věnujeme mu celé dopoledne. Žáci pracují pod vedením svých vyučujících a program je uzpůsoben věku a zájmu dětí. A tak se ilustruje, vymýšlejí se příběhy, píšou se dopisy autorům, postavám, vyhledávají se a třídí informace, dramatizují se příběhy, skládají se verše, vznikají komiksy apod.

Každý rok dostávají děti za odměnu pamětní pohlednici z limitované edice pro daný ročník.

Naše „Dopoledne s Andersenem“ je vždy velmi příjemně stráveným časem s oblíbenými knížkami.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...

Opakujte si