Kroužky

Pěvecký sbor Kvítek navštěvují žáci od 3. do 9. ročníku. Během zkoušek se zaměřují na rozvoj hlasových, rytmických a hudebně-pohybových dovedností. Děti zpívají populární, lidové a klasické písně. Svým zpěvem rozdávají radost v Poděbradech a okolí. Často reprezentují naše město i v zahraničí, v Německu či na Slovensku.

Vedoucí: Mgr. Věra Froňková

Maximální počet dětí: 50

Zkoušky každý pátek od 13:00 do 15:00 hod.

(od 13:00 do 13:30 ve třídě 1. A, od 13:30 do 15:00 v hudebně školy)

První zkouška: 8. 9. 2023

Cena na celý rok: 900,- Kč

Při platbě je třeba uvést variabilní symbol: 20231

Přihlášku do pěveckého sboru děti dostanou na první zkoušce.

Pěvecký sbor Kvíteček je převážně pro žáky 1. a 2. tříd. Děti se hravou formou seznamují se základy hlasové výchovy. Naučí se řadu písniček a vyzkouší si i veřejná vystoupení. Připravují se na vstup do pěveckého sboru Kvítek.

Vedoucí: Mgr. Martina Radoňová

Maximální počet dětí: 35

Zkoušky ve 4. A každou středu od 13:00 do 13:45 hod.

První zkouška: 13. 9. 2023

Cena na celý rok: 600,- Kč

Při platbě je třeba uvést variabilní symbol: 20232

Přihlášku do pěveckého sboru děti dostanou na první zkoušce.

Tanečně – pohybový kroužek s přesahem k hudebním a výtvarným činnostem je určen pro děti 8-11 let.

Děti se v každé hodině nejprve rozehřejí, následovat budou zábavné taneční sestavy, choreografie v rytmu moderní nebo latinsko-americké hudby, a nakonec závěrečná relaxace, příp. protažení.

Tanec u dětí rozvíjí pohybovou koordinaci, muzikálnost, prostorové vnímání, kreativitu a také pružnost. Při tanci klademe důraz na správné držení těla a správné technické provedení prvků. Vhodně zvolená hudba vtáhne všechny děti do víru tance a ty si pak odnesou z hodin krásné zážitky.

Vedoucí: Mgr. Květoslava Matysová

Maximální počet dětí: 20

Zkoušky ve 4.D každou středu od 13:30 do 14:15 hod. (možnost drobného časového posunu).

První zkouška: 13. 9. 2023

Cena na celý rok: 750,- Kč

Přihlášku do tanečního kroužku děti dostanou na prvním setkání.

Čeština hrou

Kroužek českého jazyka je určen pro žáky 4. ročníku.

Děti si hravou a nenásilnou formou budou upevňovat učivo českého jazyka z 3. a 4. ročníku. Využívat budeme např. multimediální materiály, internetové aplikace, tablety, ale i klasické hry DOMINO s přídavnými jmény, DOUBLE na vyjmenovaná slova, LOGICO PICOLO, DIPO na shodu podmětu s přísudkem, apod. Nedílnou formou budou i skupinové práce, ve kterých budeme upevňovat učivo, spolupráci mezi dětmi i komunikaci.

Vedoucí: Mgr. Květoslava Matysová

Maximální počet dětí: 20

Kroužek bude ve 4. D každé pondělí od 13:15 do 14:00

První setkání: 25. 9. 2023

Cena na celý rok: 700,- Kč

Přihlášku do kroužku si může dítě vyzvednout ve třídě 4. D.

Budeme rozvíjet fotbalové dovednosti, schopnosti, techniku a fair play.
Kroužek je určen pro žáky od 6. do 9. ročníku

Vedoucí: Mgr. Radek Hruška

Minimální počet dětí: 12

Kroužek bude v pondělí od 14:00 do 14:45 hod.

Cena na celý rok: 1 000 Kč