Já písař

Dne 26. října 2021 byl na naší škole realizován projekt Já písař, který byl zaměřen na seznámení žáků s dvěma významnými texty a na jejich aktivní práci s těmito texty. Žáci 1. stupně pracovali s textem Svatý Václave a žáci 2. stupně s Ústavou České republiky. Cílem projektu bylo, aby žáci část tohoto textu zpracovali formou písemného či výtvarného vyjádření. Tímto způsobem zpracovali například hlavní myšlenku textu, zajímavý úryvek, svůj pocit z četby a podobně. Většina žáků se ujala tvorby iniciály (první písmeno textu) a vznikly vskutku nádherné práce. Výstupy z projektu vyučující se svými žáky umístili na digitální nástěnku Padlet. Veškeré aktivity v projektu byly podpořeny vhodnou motivací a následnou diskusí o tématu.