Eurorebus junior

Eurorebus junior je vědomostní soutěž, která je určena pro žáky 1. stupně základních škol. V letošním školním roce je tato soutěž pořádána již po jednadvacáté. Soutěž probíhá po dobu celého školního roku a utkávají se v ní jednotlivci, školní třídy i celé školy. Škola, jejíž třídy si v průběhu soutěže povedou nejlépe, získá putovní Pohár České spořitelny.

Naše škola se každým rokem účastní, zapojuje se celý 1. stupeň. Vždy jsme postoupili do krajského kola, které se konalo v Praze na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a účastnili se ho 3 vybraní žáci, vždy to byl jeden žák za 3. ročník, 4. ročník a 5. ročník společně s pedagogickým doprovodem. Žáci působili společně jako jeden tým, po samotném soutěžním výkonu byl pro žáky připraven doprovodný program a pro pedagogický doprovod seminář akreditovaný MŠMT.

Již dvakrát jsme se úspěšně probojovali do celostátního finále, které se konalo v TOP hotelu Praha. Pro naše žáky to byl obrovský úspěch, reprezentovali naši školu, zažili spousty nových zážitků a získali mnoho nových znalostí.

V letošním školním roce pokračujeme již tradičně v této soutěži, těšíme se na připravené úkoly a našim žákům přejeme mnoho úspěchů.

Diplom