Mgr. Švarcová Tereza

Absolvovala jsem odborné vzdělání na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ se zaměřením na informační a komunikační technologie a výtvarnou výchovu.

Za dobu mého vzdělávání jsem se věnovala velmi různorodým zájmům. Patří mezi ně nejen výtvarná výchova, ale i dramatický kroužek, několik orchestrů a gymnastika s volejbalem. Nyní se několikrát v roce účastním semináře Hudba do škol a hledám další vzdělávání ve směru IT.

Při výuce se snažím rozvíjet žáky ve všech možných dovednostech. Patří mezi ně i sociální cítění. Pracuji s nimi na pochopení chování a pocitů spolužáků a vyjádření svých pocitů ostatním jakýmkoliv způsobem - malbou, popisem či pohybovým vyjádřením.

Podle mého názoru je přátelská, klidná atmosféra ve třídě základním kamenem pro fungování kolektivu a výuku ve třídě. Žáci by si měli navzájem věřit a jako parta fungovat a zodpovídat za své chování.

Naši školu zastupuji v projektu Obědy pro děti, který rozběhla společnost Women for Women. Obědy pro děti pomáhají dětem, které se ocitly v situaci, kdy si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách.