Mgr. Mašková Renáta

Vystudovala jsem Vysokou školu pedagogickou, obor biologie a chemie pro 2. stupeň základní školy. V dalších letech jsem si doplnila vzdělání studiem cizích jazyků, složila státní jazykovou zkoušku z německého jazyka a získala certifikát pro výuku anglického jazyka na základní škole.

Dále jsem se zaměřila na semináře a školení týkajících se zejména ekologických problémů planety Země, udržitelného rozvoje společnosti, zodpovědnosti jednotlivce v souvislosti s těmito tématy. Získané informace se snažím co nejvhodnějším a nejsrozumitelnějším způsobem předat žákům při výuce zejména přírodovědných předmětů.

Jsem ráda, že jsem získala zkušenosti při výuce na různých typech škol včetně malé vesnické školy i speciální školy (pro žáky s omezenými intelektovými schopnostmi). Každá praxe mne obohatila, zejména z hlediska lidského vnímání individuality jednotlivce – žáka, rodiče, rodiny.

Při výuce se snažím vzbudit zájem o učivo, získat od žáků zpětnou vazbu, nasměrovat je k pochopení smyslu probíraného učiva, spojit školu s praxí, současným i budoucím životem žáků jak pracovním, tak soukromým.

Aby se mi toto moje předsevzetí dařilo lépe naplňovat, doplňuji své vzděláním studiem psychologických témat, témat mezilidské komunikace, přístupu k individualitě jednotlivce, tolerování a pochopení druhého člověka a kladnému vztahu k němu.