Žáci 4. třídy na lezecké stěně

Ve 4. ročníku jsme se (i za odměnu dětem) rozhodli zpestřit tělesnou výchovu nadstandardní pohybovou činností - lezením. Vyrazili jsme s třídou 4. D na horolezeckou stěnu TJ Sokol Nymburk, kde na nás čekali 4 kvalifikovaní instruktoři. Děti se po cestě rozehřáli a poté již následoval výklad pravidel lezení, při kterém děti s nadšením hltaly každé slovo. Všichni byli tak pozorní a disciplinovaní, že si každý stihl vylézt 4 různé druhy lezeckých stěn. Po pozdější svačině si mohly děti ještě dovádět na "malé" stěně bez jištění s vysokými dopadovými matracemi. Většina překonala sama sebe a vylezla výše, než očekávala. Nechyběla ani kooperace a spontánní zhodnocení lezení. Naprosto skvělý zážitek! Děkujeme všem instruktorům a určitě se zase vrátíme ;-)