Výlet druhých tříd

Třídy 2. D a 2. A dnes vyjely na svůj školní výlet. Nejprve navštívily Dlaskův statek u Turnova, který je jedním z nejkrásnějších a nejtypičtějších příkladů roubené architektury českého venkova. Děti si prohlédly obytný roubený trakt s připojenými hospodářskými prostorami, chlévy a stodolu. Oběd od maminek všem chutnal na břehu řeky Jizery, kde pozorovaly starší žáky z různých škol, jak se prohánějí na koloběžkách, kolech či splavují řeku na člunech a raftech. Pak druháčci přejeli do Jiřetína, do závodu Detoa, kde s velkým zaujetím absolvovali exkurzi do muzea a výrobny hraček. Každý dostal sáček dřevěných komponentů a vyráběl si svou hračku či hru. Výlet se velmi vydařil a i přes velmi teplé počasí si ho žáci i jejich doprovod velmi užili.