Ušijte panenku pro UNICEF

Ušijte panenku pro UNICEF

Tato výzva nenechala v klidu žáky třídy 5. A. Každý z nich ušil panenku podle daných pravidel. V tomto týdnu hotové panenky předali do DDM Symfonie a teď už jenom budou netrpělivě čekat, komu jejich panenka pomůže.

Každá panenka představuje jedno dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).

Pravidla výroby: při výrobě panenek je třeba respektovat tři pravidla: panenka musí být nejméně 30 cm a maximálně 50 cm vysoká. Při výrobě nesmí být použity plasty, toxické barvy, knoflíky a jiné předměty, které děti mohou spolknout. Každá panenka musí být po ukončení opatřena rodným listem, který si žáci vyhledali na www.unicef.cz.

Páťáci, moc děkujeme!

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...

Opakujte si