Tanec v hodinách hudební výchovy

Naše hodiny hudební výchovy ožily tancem. Žáci si mohli vybrat lehčí variantu (country tanec) nebo těžší variantu (společenský tanec). Po zvolení těžší varianty jsme se naučili základní krok do latinskoamerického tance CHA-CHA a zvládli jsme i lidový tanec MAZURKA. Díky sounáležitosti tohoto třídního kolektivu dorazili chlapci na hodinu hudební výchovy v oblecích a děvčata v dlouhých večerních róbách. Jako překvapení (profesionál do výuky) nám přišla ukázat latinskoamerické a karibské soutěžní tance naše spolužákyně ze 7. D  Karolína Kruťová, které tímto velice děkujeme. Odměnou pro žáky byla i návštěva pana ředitele, školní inspektorky a několika učitelů, kteří jim aplaudovali za jejich výkon. A já bych chtěla třídě 8. B a jejich rodičům poděkovat za to, že jsme si mohli zpestřit výuku společenským tancem včetně stanoveného dress code.

Oba tyto tance se vyučují v tanečních, tudíž žáci získali mírný náskok :-). A nejenom to. Společenský tanec žáky učí důvěře v toho druhého, vzájemného respektu a v neposlední řadě i společenské etikety. A krom toho jsme všichni společně mohli ukázat i ostatním, že společenský tanec je něco výjimečného, namotivovat je k další práci a kdo ví, příště bude třeba tančit celá škola ;-)

Mgr. K. Matysová