Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Studenti, kterým již bylo 14 let, a chtějí si vyzkoušet něco nového, vidět svět a získat za své úspěchy prestižní certifikát, mají příležitost ucházet se o mezinárodní cenu vévody z Edinburghu. Má tři samostatné úrovně: bronzovou, stříbrnou a zlatou.

V tomto týdnu se vybrané třídy s tímto projektem seznamovaly.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je pro studenty výjimečnou příležitostí k získání jedinečných zkušeností a příležitost rozvinout dovednosti v řadě mimoškolních oblastí. Studenti po dobu stanovenou v závislosti na úrovni certifikátu musí prokázat osvojení si nových dovedností, rozvoj ve sportu a musí se věnovat charitativní činnosti. Vyvrcholením programu je expedice s daným úkolem, kterou studenti musí samostatně připravit. K tomu se musí vyškolit ve všech dovednostech nezbytných k přežití v přírodě včetně první pomoci, čtení map, výstavby kempu a přípravy jídla.