Evropská výměna vánočních ozdob

Do tohoto projektu se z naší školy zapojila třída 4. D paní učitelky Matysové a třída 7. A paní učitelky Holobradové a dalších 340 škol z 19 zemí Evropy a Anglie. Přihlášení zájemci byli rozděleni do několika skupin po 24 školách. Do každé školy žáci vyrobili vánoční ozdobu a 1 - 2 přání do nového roku. Do 6. 12. 2023 by měly i do naší školy dorazit vánoční ozdoby z ostatních států - např. Francie, Rakousko, Německo, Španělsko, Bulharsko, Itálie, Anglie... Současně jsme ve skupinách vytvářeli plakáty s informacemi o České Republice, Poděbradech, a to nejen v češtině, ale i v angličtině. Ačkoliv tento projekt byl náročnější, o to více děti nadchl a mohli jsme jej využít jako průřezová témata napříč vzdělávacími předměty.
Každý žák ví, kam přesně svou ozdobu odeslal, mohl si tedy najít školu na mapě a zároveň očekává, jaká mu přijde ozdoba zpět. K projektu je vytvořena i fotogalerie naší práce.