Participace 21 - Pébéčko

Participace 21 - Pébéčko

Naše škola se zapojila do projektu Participace 21 neboli Pébéčko, což je školní participační projekt. Slovo participace znamená sdílení něčeho, účast nebo podílení se na něčem.

Škola vyčlení část rozpočtu, v naší škole je to 40 - 50 tisíc Kč a žáci dávají podněty na zlepšení vybavení školy, co ve škole potřebují, co jim chybí. Nejčastější návrhy budou školním parlamentem vybrány a žáci o nich prostřednictvím ankety v Komensu budou rozhodovat. Vítězný návrh bude realizován.

Přínos tohoto projektu tkví v tom, že žáci sami rozhodují o věcech, které se jich týkají, a učí se demokratickým procesům v praxi. Pébéčko zlepšuje prostředí a atmosféru ve škole a vedení školy získává od žáků cennou zpětnou vazbu. Děti si mnohem více váží věcí, které pomáhaly vymyslet, zařídit a realizovat, a tak se k nim i lépe chovají při jejich užívání.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...

Opakujte si