Oslavy 70 let vlády královny Alžběty II.

Oslavy 70 let vlády královny Alžběty II.

I naše škola se zapojila do oslav 70 let vlády královny Alžběty II. Žáci 7. A, B si pro své mladší spolužáky ze 3. až 5. ročníků připravili program. Každou hodinu po dobu dvou dnů měly třídy postupně možnost dozvědět se něco o královně i o královské rodině a procvičit si informace v následném kvízu. Některé informace pro ně byly velkým překvapením. Hlavně ty zábavné. Největší úspěch sklidil fakt, že královna vlastní přes 5000 klobouků! Žáci si mohli složit puzzle s obrázky významných míst v Londýně, procvičit  zeměpisné znalosti, kdy na mapě odhadovali, kde vlastně leží Londýn a z jakých zemí se skládá Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Mohli procvičit bystré oko v královských bludištích či spojovačkách, ozdobit si čajovou konvičku a vyrobit vlastní
královskou korunu nebo záložku do knížky. Některým žákům dokonce zachutnal čaj s mlékem, který se v Anglii pije. Sedmáci se postupně vystřídali v prezentování a pomáhání žákům, také se střídali na stanovištích s úkoly. Pro některé to byla první příležitost mluvit před plnou třídou žáků.  Věřím, že jak pro naše malé žáky, tak pro ty velké to byl příjemně strávený čas.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...

Opakujte si