Mgr. Vašíčková Anastázie

Vystudovala jsem slavistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Vzájemná podobnost a odlišnost slovanských jazyků mě vede k neustálému pátrání, jak by se měla nejlépe učit ruština pro Čechy a čeština pro rodilé mluvčí a pro cizince. Praktické zkušenosti jsem načerpala během stáže na Moskevské státní univerzitě M. V. Lomonosova a několikaletým působením na Ústavu jazykové a odborné přípravy UK.

Vedle striktního akademické prostředí učím ráda i na jazykových školách, kde se klade důraz na praktické ovládání jazyka. Ve svých hodinách se proto snažím o kompromis mezi teorií a praxí, žáci by měli hlavně rozumět a mluvit. Mým cílem je probudit v dětech lásku k mateřskému jazyku a zájem o jazyk cizí. A jak řekl již Aristoteles: „Nejpozoruhodnější na člověku je jeho schopnost myšlení.“