Mgr. Matysová Květoslava

K povolání učitelky jsem dospěla po delší různorodé nepedagogické pracovní cestě.

Při první pracovní zkušenosti učitelky mě práce s dětmi natolik nadchla, že jsem při práci vystudovala 5ti letý obor Učitelství pro 1. st. ZŠ na PF Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

S další životní výzvou pověřené ředitelky MŠ jsem absolvovala nejen obor Předškolní a mimoškolní pedagogiku, ale i Funkční studium pro ředitele škol v Mladé Boleslavi. Dále jsem působila také jako Lektor PC pro zájemce o vzdělávání při ÚP a ve volném čase s dětmi organizovala vánoční besídky nebo zpívání v kostele.

Miluji děti a práce s nimi mě naplňuje. Ráda je obohacuji zejména o nevšední dovednosti a znalosti. Ctím tradice, úctu a vzájemný respekt, což se jim snažím předávat. Děti také vedu ke vzájemné empatii a toleranci, k práci s chybou. Ve svých hodinách využívám různé vzdělávací metody práce, interaktivní programy, mnemotechnické pomůcky, protože každé dítě je jiné a má odlišné vzdělávací potřeby.