Mgr. Macková Eva

Vystudovala jsem obor učitelství 1. stupeň ZŠ na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Pro toto studium jsem se rozhodla již v dětství, protože mě bavila práce s dětmi, které jsem se věnovala i během přípravy na toto povolání.

Zajímám se nejen o vývojovou psychologii mladšího školního věku, ale ráda hledám různé postupy, jak pomoci dětem přiblížit a osvojit si vědomosti. Využívám různé příležitosti dalšího vzdělávání (odborné přednášky, semináře, odborná literatura apod.). Mám široké spektrum zájmů, z nichž čerpám poznatky i pro svou práci.

Často slýcháváme, že každá nová generace dětí je horší. Já tento názor nesdílím. Děti jsou stejné, jen prostředí a věci, které nás obklopují, se mění a to podstatně rychleji než dříve a ne vždy způsobem, jakým bychom si zrovna přáli. Dětem není úplně snadné vysvětlit pravidla, meze a dbát na jejich dodržování. Vždy se mi osvědčilo jednat s nimi slušně a konstruktivně. Výsledkem byla snad oboustranná spokojenost. Stejně tak se snažím jednat i s dospělými. Oceňuji otevřenost, čestnost a důvěru.

Mým osobním krédem je: „Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.“