Mgr. Koubková Anna

Povolání učitelky mi bylo souzeno již díky dni mého narození – 1. září. K naplnění mého snu mi dopomohlo absolvování Střední pedagogické školy v Praze se zaměřením na dramatickou výchovu a následně studium oboru učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Jihočeské universitě v Českých Budějovicích. Své pedagogické vzdělání jsem mimo jiné zúročovala i jako vedoucí na dětských táborech či jako trenérka při trénování malých fotbalistů. Při své pedagogické praxi jsem se zaměřila na vzdělávání žáků - cizinců, tedy žáků s jiným mateřským jazykem. I za pomoci několika dotačních programů jsem pro ně vytvořila pracovní sešit, který je nyní k dispozici všem školám. V souvislosti se zaměřením na žáky – cizince jsem absolvovala i několik kurzů a spolupracovala jsem s organizací pomáhající cizincům. V současnosti zaměřuji své další sebevzdělávání na nadané děti. Ve svých třídách vedu děti ke spolupráci, empatii, respektu a toleranci vůči ostatním. Snažím se v nich prohlubovat zájem o přírodu, naši vlast a její dějiny, různé sportovní aktivity a v neposlední řadě se zaměřuji na podporu čtenářské gramotnosti.