Mgr. Klabanová Alena

Vystudovala jsem obor Učitelství pro 1. stupeň základní školy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V předchozích letech jsem byla učitelkou v mateřské škole, osud mě dále zavál ke vzdělávání dětí s odlišným mateřským jazykem. Po přestěhování z Prahy do Nymburka jsem ještě u vzdělávání cizinců, tentokrát mladých studentů, ještě pár let zůstala. Jenže, jakkoliv jsou mladí lidé zajímaví, inspirativní a progresivní, mě to táhlo zpět do prostředí základní školy. Každá školní třída totiž žije svým vlastním životem a toho chci být součástí.

Chci, aby život ve třídě byl o toleranci, respektu, lásce a úctě mezi všemi zúčastněnými. Žáci v ideální třídě podle mě možná nejsou první v olympiádě z matematiky, ale všichni se v ní cítí dobře a jistě.

Mě osobně při „budování“ kolektivu baví čerpat z příběhů. Nejen tedy čtenářství, ale i různé kooperativní činnosti budou hlavním nástrojem formujícím tým. Zároveň mě těší v dětech spolu s nimi objevovat jejich kvality, potenciál, ale i limity.

Každý jsme osobnost a mým hlavním a největším cílem je, aby děti měly o školu a vzdělávání zájem, poznávaly a uvědomovaly si svou individualitu a učily se žít a vycházet se ostatními členy kolektivu.