Exkurze do Mladé Boleslavi

Exkurze do Mladé Boleslavi

Žáci 4. C a 4. D navštívili v Mladé Boleslavi bývalý středověký hrad Templ, který nyní slouží jako muzeum. Tento objekt praktickým způsobem přibližuje dětem každodenní život v různých historických epochách od pravěku do středověku. Žáci čtvrtých tříd si jako téma zvolili život v pravěku. Po skupinách procházeli různými místnostmi, ve kterých si na vlastní kůži pod dohledem a výkladem zkušených původkyň vyzkoušeli, jak těžký každodenní život v pravěku byl. Zkusili si např. mletí mouky na kamenech, řezání kůže pazourkem a také výrobu pravěkého talismanu. Naši žáci byli praktickými činnostmi naprosto nadšení a tento výlet patří k nezapomenutelným zážitkům, o kterých děti mohou vyprávět svým rodičům a kamarádům.

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...

Opakujte si