Běh starosty

V sobotu se na lázeňské kolonádě konal již 10. jubilejní ročník soutěže Pohár starosty města Poděbrad. Soutěž spočívala v běhu na 1 000 resp. 2 000 m a účastnili se jí žáci, rodiče, učitelé a přátelé obou poděbradských základních škol a gymnázia. Každý účastník po doběhnutí do cíle obdržel medaili a po doběhnutí všech byli vyhlášeni vždy tři nejlepší běžci z každé kategorie. My jsme ovšem čekali hlavně na vyhlášení celkového vítěze, tedy školy s nejvyšším počtem účastníků. Organizátoři nás chvilku napínali a pak oznámili, že celkovým vítězem s počtem neuvěřitelných 235 účastníků se stala naše škola. VYHRÁLI JSME!!! Z rukou pana starosty jsme převzali pohár, krásný velký dort a poukaz na výhru 10 000 Kč pro naši školu. Tyto peníze budou použity na nákup nového sportovního vybavení pro naše žáky.

Všem našim běžcům moc gratulujeme a zejména těm, kteří se umístili na stupních vítězů v jednotlivých kategoriích. Zároveň všem moc děkujeme za úžasnou reprezentaci naší školy.