My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví přejeme vám

My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví přejeme vám

Svátek Tří králů je připomenutí legendy o třech mudrcích z Východu jménem Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří se přišli poklonit narozenému Ježíškovi. Obdarovali ho zlatem, kadidlem a myrhou. Dodnes je připomínají děti převlečené za krále a chodí koledovat. Dříve si vykoledovaly zásoby jídla na zimu, od roku 2000 vybírají tak peníze na Tříkrálovou sbírku, která pomáhá lidem v nouzi. Tento den končí vánoční svátky. V mnoha třídách si dnes také připomínali Kašpara, Melichara a Baltazara. Žáci se učili známou koledu My tři králové, vyráběli královské koruny, počítali s vybarvováním třech králů, plnili různé úkoly po cestě ke třem králům, uklízeli vánoční stromečky. Děti z družiny zakončily vánoční období prohlídkou dřevěného betlému v katolickém kostele.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...

Opakujte si