Mgr. Vávrová Andrea

Na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové jsem vystudovala obor Učitelství pro střední školy se zaměřením na český jazyk, literaturu a společenské vědy. V rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků jsem absolvovala řadu vzdělávacích programů, např. studium pro asistenty pedagoga či studium k výkonu specializovaných činností – prevence sociálně patologických jevů.

V pedagogické praxi často čerpám ze znalostí a zkušeností získaných v kurzu Čtením a psaním ke kritickému myšlení (RWCT), ve vyučovacích hodinách podporuji čtenářskou gramotnost svých žáků rozmanitou prací s texty různého druhu.

Každého žáka vnímám jako jedinečnou bytost plnou zajímavých nápadů a myšlenek, které se společně učíme formulovat a vhodně vyjadřovat. Během výuky se snažím předávat nejen znalosti a dovednosti potřebné pro život, ale rozvíjet i kreativitu a fantazii svých žáků.

Věřím, že žáci si z výuky odnesou více znalostí, dovedností a zážitků, pokud jsou sami aktivní a snaží se najít řešení vlastními silami. Podporuji tyto mladé objevitele, pomáhám jim překonávat dílčí překážky, raduji se z jejich malých i velkých úspěchů.

Vážím si lidské slušnosti, ohleduplnosti a tolerance, své žáky k těmto hodnotám vedu.  V pracovním i osobním životě se řídím slovy Jana Wericha: ,,Nejenom očima a ušima vede cesta k člověku, ale také srdcem a citem.“